Ifjúsági bizottság

vifikA Vasas Szakszervezeti Szövetség Ifjúsági Bizottsága a 35 év alatti tagjainkat tömöríti, és az Alapszabálynak megfelelve képviseli a fiatalok speciális érdekeit munkahelyi, országos és nemzetközi szinten.

Működésünknek két fő iránya van. Az első olyan munkahelyi környezet kialakítása mindenhol, amely figyelembe veszi a munkaerőpiacra belépők igényeit. Ahol képzéseket, oktatásokat biztosítanak számukra annak érdekében, hogy fejlődhessenek, előre léphessenek. Ahol tekintettel vannak rájuk és támogatják a családalapítás előtt vagy közben lévők fiatalokat. Ahol sem kor, sem nem, sem más tulajdonság alapján nem ér hátrányos megkülönböztetés senkit. Ehhez természetesen szükség van arra is, hogy minél többen megismerjék, milyen jogaik vannak. Ide kapcsolódik másik fő tevékenységünk, ami a fiatal munkavállalók és tanulók megszólítása, bevonása az érdekképviseleti munkába, hiszen minél többen lesznek egy munkahelyen, akik tudatosan képviselik saját és kollégáik érdekeit, annál előbb érjük el céljainkat.