A függetlenített szakszervezeti vezetők

A munkajogi szabályok lehetővé teszik, hogy a szakszervezet vezetői teljes munkaidőben az érdekképviseleti munkával foglalkozzanak, mégpedig úgy, hogy bérüket továbbra is a munkáltató fizeti.Az utóbbi időben néhány munkáltató vitatta ennek a törvényszerűségét. Pedig előfordul, hogy a szakszervezet egyes vezetői – noha munkaviszonyban állnak a munkáltatóval – munkakörükben nem dolgoznak, hanem teljes munkaidejükben a szakszervezeti munkával foglalkoznak. Ennek alapja a munkaidő-kedvezmény. Az erről szóló cikket itt olvashatjátok.