A munkabalesetben elhunytakra emlékezünk

tiszteletAz elmúlt évben megtört egy nyolc éves csökkenő trend, tavaly előtt 53 tavaly 69 ember vesztette életét munkavégzés közben. A halálos baleseteket tekintve az építőiparban volt a legtöbb tragédia. Ugyanakkor a legtöbb munkabaleset a gépipari ágazatban történt.

2012-től Magyarországon is hivatalos emléknap április 28-a, a munkabalesetben megsérültek és elhunytak emléknapja.

A Magyar Szakszervezeti Szövetség Ifjúsági Tagozata 2015. április 28-án, 15:45-kor a Nyugati téren (Váci út felőli oldal - parkoló) megemlékező és figyelemfelhívó flashmob akcióval egybekötött sajtótájékoztatót szervez. A sajtótájékoztatón részt vesz a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke Kordás László és a Magyar Szakszervezeti Szövetség Ifjúsági Tagozatának alelnöke Kunert Annamária.