Vasas kongressszus és emléktábla avatás

vasaslogo korbeszovegMájus 23-án tartotta XLVII. kongresszusát a Vasas Szakszervezeti Szövetség. A küldöttek elfogadták az előző kongresszus óta végett munkáról szóló beszámolót, a Vasas 2023. évi számviteli beszámolóját és a 2024. évi költségvetést, továbbá sor került az Alapszabály módosítására is.

A kongresszust követően a székházunk közelében lévő Horváth Mihály tér 16. számú ház falán ismételten elhelyeztük a Vasas nőmozgalom egyik legnagyobb alakjának, a mártírhalált halt Koltói Annának az emléktábláját. Az avatásra Spieglné dr. Balogh Lívia a Vasas elnöke és dr. Erőss Gábor János alpolgármester megemlékező beszédét követően került sor, akik a tábla alatt a megemlékezés és tisztelet koszorúit is elhelyezték.

alpolg elnok emlekezok tn emlektablaalpolg koszoruzvasas koszoruz1 tnvasas koszoruz2